BeHappy Pest: Ferenciek terétől és az Astoriától 1 percre | BeHappy Buda: Mammut-tól 1 percre
header image

Tanulás és szintfelmérés nyelvvizsga tesztek használatával

Közzétéve 2016. február 1. 19:45-kor ebben a kategóriában:

Valamely idegen nyelvi tudásodat többféle módon is lemérheted, ami főleg akkor érdekes, ha szeretnéd a már megtanultakat gyakorolni, feleleveníteni, vagy csak egyszerűen tudni szeretnéd, hol tart a tudásod, mik a hiányosságaid.

A legjobb módszerek egyike, ha egy anyanyelvi beszélővel bocsátkozol társalgásba, bár ez a módszer nem feltétlenül precíz, hisz inkább a hétköznapi nyelvhasználatot teszteli, nem annyira a lexikális tudást, vagy éppen nyelvtani helyességet. A másik jó módszer a nyelvvizsga tesztek használata, hisz ami megfelel egy nyelvvizsga sikeres elvégzéséhez, az tökéletes egy kis szintfelméréshez is. A nyelvvizsga tesztek másik nagy előnye, hogy kiválaszthatod azt a szintet, amely érzésed szerint neked leginkább megfelel. Választhatsz az alap 1-2, a középhaladó 1-2, a középfokú nyelvvizsga tesztek közül, vagy ha úgy érzed, ennél jobb vagy, rendelkezésedre áll a haladó 1-2 szint is, ahol megmutathatod, nem hiába tanultál annyit.

A tesztek másik nagy előnye, hogy minél többször átrágod magad rajtuk, annál biztosabban megtanulod, amit egyszer rosszul tudtál, vagy elrontottál. Így naponta egyfajta szintfelmérést végezhetsz, lemérheted, milyen gyorsan tanulsz, mi az, ami nehezebben ragad meg, mi az, ami könnyedén megmarad az emlékezetedben. Ha pedig már minden teszt a kisujjadban van, és betéve fújod a helyes válaszokat, nyugodtan ülhetsz be a vizsgapadba, hisz amit tanultál le is ellenőrizted, a vizsga pedig csak megerősítésként szolgál, hivatalossá teszi az elért szintedet.

SZÓLJ HOZZÁ!

Az e-mail címed nem kerül publikálásra. A kötelezően kitöltendő mezőke * karakter jelöli.

BezárásA

K

C

I

Ó

 

ŐSZI ANGOL TANFOLYAMOK

 

 

November 23-ig

 

AJÁNDÉK TANKÖNYVVEL várunk!

 

Tanulj rugalmas órarenddel, egyéni haladással!

5-40% kedvezménnyel!


Bővebb információt kérek!

A weboldalunkon cookie-kat használunk a felhasználói élmény javítására, kérem fogadja el a cookie-k használatát a gombra kattintva. További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás