BeHappy Pest: Ferenciek terétől és az Astoriától 1 percre | BeHappy Buda: Mammut-tól 1 percre

Szóbeli nyelvvizsga: kaland, vagy mumus?

Közzétéve 2017. december 4. 10:34-kor ebben a kategóriában:

A szóbeli nyelvvizsga a legtöbb tanuló számára igazi kihívás, aminek a teljesítése nem kis félelemmel, stresszel, feszültséggel jár. Akár mumusnak is tekinthető, amit valahogy le kell győzni, vagy amin át kell esni, túlélve a sokkot. De miért ne lehetne az egész egy izgalmas kaland, aminek a végén csak nyertesek vannak?

A nyelvtanulás egyik sarkalatos pontja a beszéd. Nehéz idegen nyelven megszólalni, ez tény. Különösen azért, mert a legtöbben görcsösen igyekeznek a tökéletességre, a nyelvtani hibátlanságra, a makulátlan kiejtésre. Hibák, azonban mindig voltak, vannak, és lesznek is, amiktől nem kell tartani, s amik természetes velejárói, nemcsak a nyelvtanulásnak, hanem a beszédnek is. Hányszor fordul elő veled, hogy anyanyelveden valamit eltévesztesz, rosszul, helytelenül fogalmazol meg? Mégis mindenki megért, s mégsem dől össze a világ.

Ahhoz, hogy valóban hasznos, és hasznosítható tudást szerezz elengedhetetlen, hogy anyanyelvi környezetben ismerkedj a tanult nyelvvel. Így könnyedén elsajátíthatsz olyan nyelvi fordulatokat, trükköket, amik biztosan átsegítenek a legnehezebb vizsgarészeken is. De hogyan oldd meg ezt?

Iskolánkban középhaladó szint felétől már anyanyelvi tanárok segítik a tanulók munkáját. Ez bizony hatalmas előny, aminek számos pozitívumát nemcsak a nyelvvizsga teljesítésénél, hanem a gyakorlati életben, az alkalmazás során kiélvezheted.

Szóbeli nyelvvizsga – kipipálva

Ha optimális körülmények között tudsz felkészülni a vizsgára, akkor nincs, ami megakadályozzon a sikeres teljesítésben. Ha elengeded a régi félelmeket, és teret engedsz a szabadságot nyújtó, lelkes, rád szabott nyelvtanulásnak, akkor sem a szóbeli megnyilvánulás, sem az írásbeli prezentálás nem jelenthet többé kihívást.

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.

BezárásA

K

C

I

Ó

 

ŐSZI és NYÁR VÉGI ANGOL TANFOLYAMOK

Augusztus 21-től szeptember 10-ig

ajándék tankönyvvel várunk!

Tanulj rugalmas órarenddel, egyéni haladással!

5-40% kedvezménnyel!


Bővebb információt kérek!

A weboldalunkon cookie-kat használunk a felhasználói élmény javítására, kérem fogadja el a cookie-k használatát a gombra kattintva. További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás