BeHappy Pest: Ferenciek terétől és az Astoriától 1 percre | BeHappy Buda: Mammut-tól 1 percre

Mit várj a telc vizsgától?

Közzétéve 2018. augusztus 5. 11:24-kor ebben a kategóriában:

A telc nyelvvizsga három, olvasásra váró szöveggel nyit, hogy aztán levélírási képességeidet is megcsillogtathasd.

A szóbeli fázisban nem kell egyedül gyűrnöd a nyelv rejtelmeit: párban vághattok neki a kihívásnak, ami bizony óriási előny is lehet, ha valamennyire ismeritek egymást. Nyilván vannak helyzetek, amikor ez nem megoldható, de előre készüléssel, tudatos választással ki lehet aknázni a dialógusban foglalt pozitívumokat. Erre a típusú megmérettetésre jellemző, hogy a szókincset és a nyelvtani tudást külön feladatsorban teszteli, tehát nem csupán az íráskészség milyensége számít.

 Ha most ettől megijedtél, akkor jöjjenek a pozitívumok: ezt a részt az olvasott szövegértéssel együtt értékelik a bírák, és nem jelent gondot, ha a nyelvtan 40% alatt sikerül. Az összesítésnek hála, ha a reading rendben ment, akkor nem lehet baj.

A halott szöveg értése, értelmezése több módon is nézik  a vizsga során. Az egyik ilyen módszer az igaz/hamis típusú feladvány, ami alapvetően nehezebb az egyszerű, lyukas szövegek kiegészítésénél.

A levélírásnál egy hivatalos vagy fél-hivatalos level megírása vár rád majd jön egy baráti e-mail megírása.

A szóbeli megmérettetés lényege, hogy a partnereddel kommunikálj. Ha minden kötél szakad, akkor a vizsgáztatók is besegítenek természetesen, de a kettőtök folyékony párbeszéde a lényeg.

A telc nem jelenthet kihívást, ha…

Ha kötetlenül, személyre szabott módszerrel sajátíthatod el a választott angol nyelvet. Nyelvvizsga felkészítőnk segítségével és sok tanulással sikerülni fog a Telc nyelvvizsga!

Címkék: ,

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.

BezárásA

K

C

I

Ó

 

TAVASZI KEDVEZMÉNY

MÁJUS 7-ig

Tanulj rugalmas órarenddel, egyéni haladással!

5-40% kedvezménnyel!


Bővebb információt kérek!

A weboldalunkon cookie-kat használunk a felhasználói élmény javítására, kérem fogadja el a cookie-k használatát a gombra kattintva. További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás