BeHappy Pest: Ferenciek terétől és az Astoriától 1 percre | BeHappy Buda: Mammut-tól 1 percre

A sikeres angol szóbeli titka

Közzétéve 2019. április 2. 14:01-kor ebben a kategóriában:

Ahhoz, hogy az angol szóbeli nyelvvizsgán magabiztosan érezd magad, nincs más lehetőség, mint a gyakorlás. A sok-sok angol szóbeli gyakorlás. Vannak készségek, amik más úton-módon is fejleszthetőek, ám akadnak kivételek. És a szóban megszólalás képessége kizárólag beszéddel alakítható. Ez mind rendben is van, de sokaknak az idegen nyelven való nyílt, szóban történő kommunikáció nehézséget okoz, sokan félnek megszólalni. Félnek, hogy valamit rosszul mondanak ezért már megpróbálni sem merik. Pedig hibázni szabad! Úgy tanulunk meg angolul beszélni, ha sokat gyakorlunk és nem félünk hibázni.

 Hogy minek köszönhető, hogy sokan nem merünk megszólalni angolul?

 Nos egyrészt negatív élmények, régi iskolai emlékek, vagy nem éppen inspiráló iskolai közegből származó sérülések stb. Másrészt egy természetes belső kontroll is megálljt parancsolhat, főleg ha valaki túlságosan is maximalista, hiszen ekkor mindaddig nem hajlandó megszólalni, amíg azt precízen, tökéletesen pontosan meg nem teheti. Márpedig a nyelvtanulás nem arról szól, hogy az első perctől kezdve minden tökéletes, nyelvtanilag hibátlan és felülmúlhatatlan, lévén akkor szükségtelenné válna az oktatás.

A kisebb-nagyobb hibák kiváló tanulópénznek minősülnek, amik idővel eltűnnek. A biztos alapok úgy szerezhetőek meg a nyelvtanulás terén, hogyha ezt a belső korlátot, félelmet sikerül magad mögött hagyni és ha mersz megszólalni.

Mi baj történhet, ha eleinte pont nem a legszebb ékes szólással fogalmazol?

Valójában semmi, s abban is biztos lehetsz, hogy a gyakorlati életben sem az az elsődleges, hogy vétettél-e hibát vagy sem. Természetesen a vizsgára való felkészülés során jó, ha a plafont tűzöd ki célul, és nem adod alább, de idegeskedésre semmi szükséged nincsen.

Az angol szóbeli gyerekjáték, ha magabiztosan állsz elébe!

Iskolánkban középfoktól anyanyelvi tanárok segítségével gyakorolhatod az angolt, mégpedig a kis csoportos kifejezetten kommunikácós óráinkon. Óráinkon életszerű gyakorlófeladatokon keresztül gyakorolhatod a már megtanultakat. A nyílt, barátságos  közeg lehetővé teszi a számodra, hogy szépen-lassan magad mögött hagyd a félelmeidet, ezzel szabad utat biztosítva az angol nyelvű beszélgetésnek.

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.

BezárásA

K

C

I

Ó

 

ŐSZI és NYÁR VÉGI ANGOL TANFOLYAMOK

Augusztus 21-től szeptember 10-ig

ajándék tankönyvvel várunk!

Tanulj rugalmas órarenddel, egyéni haladással!

5-40% kedvezménnyel!


Bővebb információt kérek!

A weboldalunkon cookie-kat használunk a felhasználói élmény javítására, kérem fogadja el a cookie-k használatát a gombra kattintva. További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás